Jak si vybrat správná konopná semena do své sbírky?

Všechna konopná semena seedbanky Fair Seeds jsou feminizovaná, některé klasické a některé také v autoflowering (samonakvétací) odrůdě a všechna jsou méně, či středně náročná na pěstování, proto jsou vhodná pro začínající pěstitelé.

  • Uvnitř (Indoor) x Venku (Outdoor)

Prvním rozdělníkem je rozhodnutí jestli chcete konopná semínka pro vnitřní pěstování pod umělým osvětlením tedy indoor, nebo pro pěstování venku pod sluníčkem v přírodě tedy outdoor. Pokud nemáte větší zkušenosti s pěstováním je lepší si vybrat stabilnější a odolnější genetiku. Z nabídky Fair Seeds konopných feminizovaných semen je to například genetika Sweet Dwarf, White Widow, nebo White Critical.

  • Feminizované x Regular (Standartizované)

Druhým rozdělníkem jsou semena feminizovaná, čili geneticky upravena tak, aby ze semen vyrostly pouze samičí rostliny. S tímto přelomovým bodem pro všechny growery přišla seedbnk Dutch Passion v roce 1990. Od té doby je pěstování konopí daleko pohodlnější. Oproti tomu regular konopná semínka, neboli standartizovaná jsou namíchaná samčí a samičí rostliny, v poměru 50:50. Tyto rostliny jsou vysoce odolné a jsou vhodné na šlechtění a řízkování konopí. Také jako mateřské rostliny. Samčí rostliny se používají na opylení, křížení a šlechtění. Seedbank Fair Seeds nenabízí tento druh semen, pokud máte zájem o nákup regular semen využijte nějakou specializovanou semenou banku, nejlépe pak nakoupíte se¨mena značky Dutch Passion, nebo Sensi Star.

  • Klasika x Autoflowering (Samonakvétací)

Konopné odrůdy autoflowering, neboli samonakvétací jsou rostliny geneticky vyšlechtěná tak, aby nebyly závislé na fotoperiodě a samy ve správný čas se dostaly do květu. Výhodou těchto rostlin je, že jsou rychlejší. Dá se tak úroda otočit dvakrát až třikrát za sezónu, podle klimatických podmínek. I tuto metodu šlechtění představila seedbank Dutch Passion v roce 2009, deset let po té, kdy představili feminizované semena konopí.

fair seeds semena konopi feminizovaná, thc


Shrnutí: Pokud chcete mít semínka na jednu sezonu a moc si nevěříte, vyberte feminizované. Pokud máte plány na další sezónu a chcete být co se týče semen soběstační, chcete řízkovat nebo šlechtit tak jednoznačně standardizovaná semínka.