Tráva pro psi Zobrazit větší

Tráva pro psy

Nový produkt

Semínka: tráva pro psy

Výsev: celoročně

Sklizeň: 14 až 21 dní

Specifikace: tráva pro domácí zvířata

Náročnost: velice snadná

Umístění: květináč, truhlík

Množení: semena

Výrobce: Golden Line, Itálie, EU

Psí tráva obsahuje:

Cichorium intybus spadona- 10%
Lactuca sativa batavia bionda- 10%
Lolium perenne belida- 30%
Ordeum vulgaris meseta- 60%

Více informací

85,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Nejlepší tráva pro psy

Přestože je pes masožravec, potřebuje ke svému vývoji také menší poměr rostlinných prvků. Určitě každý z vás kdo má psa už ho někdy viděl okusovat trávu (a není to jen důvod blížícího se deště .-)). Pes trávou do sebe dostává důležité vitamíny a minerály. Pokud váš pes ale trávu pojídá pravidelně a hodně je třeba zamyslet se nad jeho stravou, zkuste zpestřit jídelníček a vyměnit granule. Pokud i tak bude pes pojídat trávu stále ve velkém množství raději se poraďte se svým veterinářem. Tedy občasná konzumace trávy je zcela běžné a pejskům prospěšná, ale pravidelné velké množství už raději berte jako alarmující.

Každý pes potřebuje svůj masitý způsob stravy občas nakombinovat s rostlinou složkou. Vypěsrujte svému psovi Trávu v super kvalitě a bez rizik chemického, nebo biologického znečištění.

smena trávy pro kočky pěstování indoor

Dopřejte i svému psovi tu nejlepší trávu

Proč psi žerou trávu?

Pes ve své masité stravě nemá některé stavební látky, které jsou potřeba pro jeho vývoj. Další teorií je, že psovi tráva zkrátka chutná. Psi mají často rádi i různé druhy ovoce, nebo zeleniny a tak i tráva pro některé může být zkrátka dobrůtkou jako třeba pro nás salát.

Jinou variantou je přejídání trávy až se pes vyzvrací. Toto dělají instinktivně, když něco špatného pozřou, vyvolají si tak rychlé tvracení i s přebytečným obsahem.

smena trávy pro kočky pěstování indoor


Naše tráva obsahuje celou řadu vitamínů

Jak kdy a kde pěstovat trávu pro psy?

Pěstování psí trávy ze semen snad už snazší a rychlejší být nemůže. Zvolte vhodnou a dostatečně stabilní nádobu a vložte do ni květináč se substrátem. Květináč nemusí být vysoký, tráva nemá hluboké kořeny, pěstování je možné ve všech médiích. Nejčastějším médiem je klasický zahradnický substrát, tráva není náročná na živiny ani citlivá na pH a vyroste bez problému téměř ve všech substrátech. Do květináče nasypte substrát a rozhoďte semínka, po té zakryjte asi ještě půl až jedno centimetrovou vrstvou zeminy a provní dny kropte rozprašovačem. Až semínka naklíčí a vylezou ven, to bude v závislosti na podmínkách trvat asi 2-5 dnů můžete zalévat klasickou konvičkou, nejlépe s odstátou vodou každý den. až trva dosáhne asi třech centimetrů, můžete předložit svému psovi.

pestovani trávy pro psi

Nenechte svého psa jíst venkovní trávu, která může být chemicky i biologicky znečištěna.

Vypěstujte mu vlastní zdravou eko čistou trávu.