Čerstvé klásky pro andulky

Nový produkt

Semínka: Čerstvé klásky pro andulky a papoušky

Výsev: Celoročně

Specifikace: Klásky pro ptactvo

Náročnost: Snadné

Umístění: truhlík, květináč, zahrada

Množení: semena

Výrobce: Golden Line, Itálie EU

Více informací

80,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Nejlepší klásky pro vaše andulky, papoušky a další ptactvo

Pro andulky je přirozenou potravou mladé listy a výhonky nejrůznějších rostlin, jako například nať petržele, špenát, nebo řeřicha. Andulkám také chutná pampeliška, mrkev, nebo řepa i salát. Zeleninu dávejte andulkám po malém množství. Andulky mají rádi také ovoce, zprvu je možná nebudou chtít, protože je nebudou znát, ale pokud jim budete ovoce pravidelně předkládat, brzo si na něj zvyknou. Z ovoce je pro andulky vhodná oloupaná jablka, hrušky, hroznové víno, mango, ananas, kiwi, višně, banán, ostružiny a rajčata. Dávejte pozor, některé ovoce je pro andulky jedovaté, například se zcela vyhněte avokádu a broskvím!

semena klásků pro papoušky

Dopřejte svým andulkám stravu nejen na zimu

Další potrava pro andulky během zimy

V zimních měsících, v době kdy ptactvo mění peří, nebo vychovávají mláďata potřebují výživnější stravu. Rádi pojídají slunečnicová semínka, klíčky pšenice a jednou za týden jim můžete dát i kousek vařeného vejce, nebo čerstvého nesoleného sýru. Naše mladé klásky budou pro vaše ptáčky pochoutkou, dávejte jen pozor při dávkování, klasy vykrmují, takže předkládejte andulkám v omezeném množství. Vhodné je také v těchto zimních měsících podávat andulkám sépiovou kost, která je pro ně zdrojem vápníku. Ve zverimexu se dají koupit i vitamínové kapky, nebo minerální tyčinky.

Vypěstovat si naše čerstvé klásky není nic složitého, zvládne to i začátečník, dají se pohodlně pěstovat i v zimně za oknem. Semínka dejte do substrátu a lehce pokryjte ještě asi půlcentimetrovou vrstvou a pravidelně vlhčete, nejdříve rozprašovačem, jak klásky zakoření můžete začít se zálivkou.

klásky potrava pro andulky

Jak a kdy krmit andulky

Andulky jedí poměrně málo, ale potřebují stravu dostávat pravidelně každý den. Dávejte jim dostatek na výběr ze zeleniny, ovoce i další potravy. Všechnu potravu nejdříve omyjte, ať se zbaví pesticidů. Také dávejte pozor aby měla andulka písek na trávení. Každý den ji dávejte čerstvou vodu a nesnědené ovoce odstraňujte včas ještě ten samý den třeba po 12 -14 hodinách. Vhodné je krmit andulky jednou denně, třeba ráno, andulka si na to zvykne a bude jí rituál vyhovovat. Nikdy nedávejte andulkám mraženou, nebo vařenou zaleninu ani ovoce. V žádném případě nedávejte andulkám lidské jídlo, je pro ně nebezpečné, takže žádné zbytky po obědě do klece.

potrava pr andulky, čerstvé klasy