Tráva pro želvy Zobrazit větší

Tráva pro želvy

Nový produkt

Semínka: Tráva pro želvy

Výsev: celoročně

Sklizeň: 14 až 21 dní

Specifikace: tráva pro domácí zvířata

Více informací

80,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Nejlepší tráva pro želvy

Želvy suchozemské jsou až na malé výjimky býložravé, mořské želvy pak jsou naopak ve značné míře všežravé. V přírodě si uloví šneka, nebo žížalu. Na jaře v přírodě spásá trávu, bylinky, luční a lesní květiny a mladé výhonky různých rostlin. V období podzimu pak mají rády malinové a ostružinové listí, které obsahují velké množství cukrů a vitamínů, které želvy potřebují na přezimování. Želvy suchozemské mají rádi také všechnu zeleninu a pochopitelně pestrý jídelníček jim bude dělat dobře.

Základní a často opomíjenou složkou potravy je čerstvá tráva. Sušené seno nikdy nemůže nahradit čerstvou trávu, která má mnoho základních a pro želvy důležitých vitamínů a stopových prvků. Čerstvá tráva je základní složkou suchozemské želvy, chcete pro svou želvu to nejlepší, začněte u základu a dopřejte ji kvalitní trávu bez rizika chemického, nebo biologického znečištění.

smena trávy pro kočky pěstování indoor

Dopřejte i své želvě tu nejlepší trávu

Proč pěstovat doma trávu, když roste všude?

Ano, tráva sice roste všude, ale obzvlášť ve městě je poměrně složité sehnat trávu, která, nebyla chemicky ošetřena a biologického znečištění na volném prostranství je také desítka na každém rohu. Naše tráva, kterou můžete téměř bez námahy pěstovat celoročně, zajistí vaší želvě tu nejlepší kvalitu a hlavně kvalitu.

smena trávy pro kočky pěstování indoor


Naše tráva obsahuje celou řadu vitamínů a minerálních látek

Jak kdy a kde pěstovat trávu pro želvy?

Pěstování trávy pro želvy je nejjednodušší a nejrychlejší jak si snad dokážete představit. Tráva pro želvy nepotřebuje hluboké kořeny, můžete si zvolit malou misku do které trávu vsadíte a předložíte až vyroste i s miskou želvě do terárka, nebo můžete pěstovat trávu ve větším květináči a podle potřeby želvě dávat. K pěstování trávy jsou vhodná všechny média osivo je nenáročné ani na živiny, ani na pH zeminy. Do zvolené nádoby nasypte substrát (postačí obyčejný zahradnický, který koupíte všude) a rozhoďte semínka, pokryjte znovu asi půl až jeden centimetr vrstvou substrátu a půdu navlhčete rozprašovačem s vodou. Než osivo vyleze, což bude v závislosti na klimatu trvat asi 3 - 5 dnů můžete zálevat klasicky konvičkou, až bude mít ráva asi dva centimetry můžet želvě předložit.

pestovani trávy pro psi

Vypěstujte si pro želvy vlastní zdravou trávu