Tráva pro kočky

Nový produkt

Semínka: Tráva pro kočky, kočičí tráva

Výsev: celoročně

Sklizeň: 2-3 týdny, dálé průběžně, průměrně 1 cm za týden

Specifikace: tráva pro domácí zvířata

Náročnost: Nízká: velmi snadná

Umístění: truhlík, květináč, zahrada

Množení: semena

Výrobce: Golden Line, Itálie EU

Více informací

85,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Nejlepší indoor tráva pro kočky

I vzhledem k faktu, že kočky jsou masožravci potřebují do svého jídelníčku zařadit také malou složku z rostlinnné potravy. Pokud máte kočku pouze indoor, bez vycházek hned a nepořídíte jí trávu s největší pravděpodobností začne okusovat pokojové kytky. Pokojové kytky nejsou pro kočky většinou nic dobrého, v některých případech až škodlivého a některé kytky, jako například rozšířená diffebachia jsou dokonce jedovaté!

Kočky potřebují svůj masitý způsob stravy občas zajíst trávou, venkovní kočka se může "napást" sama, ale pro kočky uvnitř je třeba jim trávu servírovat. Můžete koupit trávu už vzrostlou v květináči, pořídíte ji ve většině květinářství. Ale zde si nikdy nemůžete být jistý jak tráva byla pěstována, jestli nebyly použity zbytečné chemické postřiky a podobně. Pochopitelně zpravidla tráva závadná, nebo nebezpečná pro kočku nebude, ale doma si ji můžete jednoduše doslova za pár dnů pohodlně vypěstovat v nejlepší kvalitě a za méně, než desetinu ceny.

smena trávy pro kočky pěstování indoor

Dopřejte i své kočce tu nejlepší trávu

Proč kočky žerou trávu?

Kočky dostanou do svého organismu každým soustem trávy širokou škálu vitamínů a stopových prvků a především to kočce pročistí střeva a zažívání. V případě, že vám kočka zvrací, může to být způsobeno špatnou, nebo nekvalitní potravou, nebo jen absencí kočičí trávy. Kočka potřebuje trávu ke svému trávení, během svého čištění snědí kočky hodně chlupů a tráva jim pomáhá chlupy strávit. Pokud jim rostlinná složka, nejlépe v podobě trávy chybí pravděpodobně budou často zvracet jídlo s nenatrávenými chlupy.

proč kočky žerou trávu


Naše tráva obsahuje celou řadu vitamínů

Mám pěstovat trávu i kočce která chodí ven?

Ano, určitě je vhodné předkládat i kočkám, které chodí ven. Venkovní kočka si pochopitelně umí sama najít venku trávu, která ji chutná a je pro ni vhodná. Ovšem už nedokáže rozpoznat, jestli se na trávě outdoor nachází nějaký postřik, parazit, nebo jiná škodlivá látka. Pokud budete své kočce doma, nebo na dvorku pěstovat kvalitní kočičí trávu, uvidíte jak si ji sama najde a začne okusovat. A o to méně bude jíst volně rostoucí trávu. Květináč kočce umístěte na zápraží, nebo, kde ráda bývá.

semena_travy_pro_kocky_pestovani_ze_seme

Objednejte si semínka trávy ještě dnes a za dva týdny už může vaše kočka okusovat

Jak kdy a kde pěstovat trávu pro kočky?

Pěstování kočičí trávy ze semen snad už jednodušší a rychlejší být nemůže. Vyberte si vhodnou a stabilní nádobu, s ohledem na to aby se vaší kočce z ní dobře okusovalo. Do nádoby vložte květináč s klasickým zahradnickým substrátem, nasypte semínka a pokryjte ještě asi půl centimetru substrátem. Nádobu umístěte na místo s dostastkem slunečního světla, nejlépe přímo na okno, nebo na balkón. První dny kropte rozprašovačem, aby se vám semínka nevyplavila. Dostatečně každý den zeminu vlhčete, až začnou vylézat první klíčky, je už dostatečně zakořeněná a můžete začít klasicky každý den zalévat. Doba vyklíčení od zasazení semínek, v návaznosti na podmínkách je 2-5 dnů a každým dnem vám ráva poroste téměř před očima. Pěstovat můžete celoročně, čím víc slunce, tím bude pěstování rychlejší. Až dosáhne výšky 3-4 centimetrů můžete předložit kočičkám.

Tip na pěstování kočičí trávy v PET láhvi...jednoduché :-)